Entertainment,  Buzz,  Lifestyle,  Random

Parasite: izle

Parasite izle >>

Parazit – Parasite Film, yapı olarak tamamen farklı iki aile hakkındadır. Ki-taek ve ailesi tamamen işsizdir ve kenar mahallelerde yaşamaktadır. Ki-taek’in oğlu Ki-woo, bir arkadaşının referansıyla çok zengin ve saf Park ailesinin kızına İngilizce öğretmeye başlar. Ancak bu onlar ve maaile Park ailesi için yeterli değildir: 

Hikaye konusu

Parasite - izle
parazit -parasite izle

Parasite izle

Kimler – anne ve baba Chung-sook ve Ki-taek ve onların genç yetişkin çocukları, oğulları Ki-woo ve kızı Ki-jung – yoğun bir alt işçi sınıfı reklamında, perişan ve sıkışık yarı bodrum apartman dairesinde yaşayan fakir bir ailedir. Seul bölgesi. Farkında bile olmadan, özellikle Bay ve Bayan Kim, kelimenin tam anlamıyla yoksulluk kokuyor. Çoğunlukla kolektif olarak, altından kalkmak için küçük dolandırıcılık yaparlar ve işleri olsa bile, gereken minimum işi yaparlar. Ki-woo, bir gün üniversiteye giderek yoksulluktan kurtulmayı hayal eden kişidir. Bu üniversite eğitimine sahip olmamasına rağmen, Ki-woo, okula gitmek üzere ayrılan üniversite öğrencisi arkadaşı Min tarafından, öğretmenlik işini Min’in Seul’e döndüğünde çıkmayı planladığı Park Da-hye’ye devralması için seçildi kendisi üniversitede. Parklar, dört yıl boyunca ünlü mimar Namgoong tarafından tasarlanan modern evlerinde ve eski ikametgahında yaşayan varlıklı bir ailedir. Bay ve Bayan Park … Yazan Huggo

Biliyor musun?

Şapşallar

“Hizmetçi aile” ceplerinde telefonları ile dışarı çıkar ve evlerine tamamen yağmurda sırılsıklam, sonra da neredeyse boyun derinliğindeki suya giderler. Yine de, buna rağmen, ertesi sabah, zengin aileden gelen aramalar nedeniyle telefonları gayet iyi çalışmaya devam ediyor. bu telefonlarda.

Alıntılar

Kim Ki-woo: [anlatıyor] Aslında annem ve ben babamın nerede olduğu hakkında hiçbir fikrimiz yoktu. Ama o dedektifler bizi takip etmeye devam ediyorlar. Sonunda haberler sessizleşti ve gözetim durduktan sonra o dağa çıkmaya başladım. Oradan, evin harika bir manzarasını görüyorsunuz. O gün soğuğa rağmen. Daha uzun kalmak istedim.

Alternatif Sürümler

Siyah beyaz versiyonu da mevcuttur. Bong Joon Ho, basit bir dijital ağartmayı tercih etmek yerine, her sahnenin dokusunu koruduğundan emin olmak için bir renkçi ve görüntü yönetmeni ile çalıştı.

Bağlantılar

WatchMojo’da Öne Çıkanlar: 2020 Oscarlarının Kabul Etmediği En İyi 10 Performans (2020)

Film müzikleri

Ginocchio Da Te’de Gianni Morandi tarafından yapılır Sony Müzik

Parazit
Parazit – Parasite

Detaylar

  • Yayın tarihi: 17 Ekim 2019
  • Bütçe: 11.400.000 $ (tahmini)
  • ABD Açılış Hafta Sonu: 393.216 $, 13 Ekim 2019
  • Brüt ABD: $53,369,749
  • Dünya Çapında Kümülatif Brüt: $258,810,871

Daha fazlasını görün IMDbPro »

“Parasite” – 2020 Oscar Ödülleri’nde film tarihi

Park Chan-Wook (“İhtiyar Delikanlı”) ve Chang-dong Lee (“Burning”) gibi diğer ulusal temsilcilerin başarısız olduğu yerlerde, Joon-ho Bong “Parasite” ile Güney Kore’ye batı şöhretini getirdi. Daha önce rezerve edilecek bir Oscar adayı olmasaydı, “Parasite” sayesinde altı adaylık var.

Parasite izle

Ödül töreninde gecenin büyük sürprizi geldi: “Parasite” 2020’de dört Oscar kazandı: en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi senaryo ve en iyi uluslararası film. Bong daha önce en iyi yabancı dilde film kategorisinde Altın Küre 2020’yi kazandı.

Parasite: izle için yorumlar kapalı